Aktualności
 • Kontakt

  Stowarzyszenie
  Rozwoju i Edukacji "Lider"

  ul.Monte Cassino 13

  70-466 Szczecin

  tel. 889 409 613 (T.Schneider)
   

  fax. 91 422 13 11

   

  e-mail: kontakt@srie-lider.pl

   

  REGON: 321319919

  NR KRS: 0000439753

  NIP: 8513167198

   

  Nr konta: 80-2490-0005-0000-4500-5771-4520 (Alior Bank)

 • Kim jesteśmy?

   

  Jesteśmy grupą ludzi, którzy stawiają na rozwój i edukację siebie zarówno jak i osób, które Nas otaczają. Uczymy, tworzymy i rozwijamy się 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

   

Subskrypcja

Szkolenie: NLP- programowanie neurolingwistyczne

Kursy i szkolenia » Dla każdego » Szkolenie: NLP- programowanie neurolingwistyczne

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą poznać swoją osobowość i sposoby radzenia sobie z trudnościami oraz nauczyć się nowych strategii działania w życiu.

Uczestnicy nie musza posiadać wiedzy psychologicznej. Po ukończeniu szkolenia będą umieli nawiązywać relacje z innymi, poprawnie stosować zasady komunikacji interpersonalnej, eliminować negatywne skutki osobistych traumatycznych doświadczeń. Zastosują sposoby motywowania siebie i wyznaczania celów. Poznają i rozwiną swoje możliwości kreowania satysfakcjonującego życia.

 

NLP czyli Neurolingwistyczne Programowanie jest jednym z najnowszych systemów pracy ze swoim umysłem pozwalającym ludziom na wykorzystywanie swoich możliwości psychicznych do sprawniejszego funkcjonowania w życiu, które staje się coraz bardziej harmonijne i szczęśliwsze.       

NLP (neuro-lingwistyczne programowanie) jest działem psychologii stosowanej, który powstał przy wykorzystaniu ogólnej wiedzy z zakresu psychologii. Wiele metod NLP czerpie także z dorobku innych dziedzin, np. lingwistyki, cybernetyki, antropologii, semantyki ogólnej, a także badaczy oraz klinicystów (np. Williama Wundta czy Jay’a Haley’a). Psychologia stosowana koncentruje się na wykorzystywaniu wyników badań do rozwiązywania problemów praktycznych. NLP jest systemem integracyjnym, co oznacza, że opracowano go w oparciu o obserwacje i analizy działań psychoterapeutów reprezentujących odmienne podejścia (terapia systemowa, terapia gestalt, terapia ericksonowska).

NLP zawiera w swoich modelach teoretycznych i sposobach pracy syntezę dorobku kilku pokoleń psychologów i psychoterapeutów. Dostarcza praktycznych i uniwersalnych metod, które są wykorzystywane zarówno w działach psychologii stosowanej, w tym psychologii pracy, psychologii wychowawczej czy psychologii klinicznej, jak też w innych dziedzinach, w których wykorzystywane są umiejętności psychologiczne (tzw. miękkie umiejętności). NLP - jako stworzona w wyniku obserwacji i analiz wiedza oraz zbiór umiejętności z zakresu skutecznej komunikacji i wprowadzania zmian w psychoterapii – ma swoje zastosowanie także w innych dziedzinach: m.in. zarządzaniu, edukacji, sporcie, marketingu. Ma też zastosowanie w rozwoju osobistym.

Od 1991 roku  NLPt (neurolingwistyczna psychoterapia) jest uznaną odrębną szkołą psychoterapii wpisaną  wśród 31 innych szkół na listę EAP (Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii).

PROGRAM   KURSU  PODSTAWOWEGO  NLP

 

 

 

 

1.

Wprowadzenie: wyjaśnienie terminów i podstawowych pojęć

2 godz.

2.

Poznawanie własnych systemów reprezentacji, ich kolejności i sposobów ich zastosowania w porozumiewaniu się z innymi.

4 godz.

3

Rozpoznawanie stanów emocjonalnych, uczenie się wywoływania pożądanych emocji i ich kontrolowania w celu kreowania dobrego samopoczucia

3 godz.

4

Sposoby zmiany historii osobistej: eliminowanie traumatycznych wspomnień, zmienianie niepożądanych nawyków w zachowaniu

3 godz.

5

Wyznaczanie celów życiowych i uczenie się sposobów ich realizacji

4 godz.

6

Zmiana ograniczających przekonań mentalnych w celu wyzwolenia osobistej kreatywności.

4 godz.

 

Cena: 350zł brutto

Pobierz formularz zgłoszeniowy i odeślij do Nas e-mailem